I forbindelse med dagens styremøte i IKA Trøndelag, ble magasin B i Båtsmannsgata innviet av styreleder Kjell Fosse.
To år etter at magasin A kom på plass, doblet vi magasinkapasiteten i Båtsmannsgata. Magasin A har en kapasitet på snaue 10.000 hyllemeter, og med magasin B kom altså nye 10.000 hyllemeter på plass.
Magasin A består av elektriske kompaktreoler og knappe 200 hyllemeter i fastreoler for ukurrante format. Magasin B har i tillegg til de elektriske kompaktreolene en seksjon med 21 manuelle kompaktreoler med fire fag. I samme seksjon kommer i tillegg fire fag med 20 kartskuffer hver seg. Over disse er det fire vanlige hyller med dobbel dybde.
Med disse magasinene tilgjengelig for papirdepot, har IKA Trøndelag kapasitet til å ta inn bestanden vi har kartlagt ute i kommunene.
Etter to år med utvikling av arealene i Båtsmannsgata, er status fire faste arbeidsstasjoner for digitalisering, tre arkivordningsplasser med doble pulter, tre regulære kontorplasser og fire lesesalsplasser.
I tillegg til magasiner og arbeidsstasjoner, inneholder arealene mottaksrom, rom for mellomlagring og lagerplass for kontorrekvisitta og liknende.